Unitățile de învățământ din Timiș începe școala! După ce scenarii vor funcționa ?

0
5

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a aprobat scenariul de organizare și desfășurare a cursurilor în unitățile de învățământ din județul Timiș începând cu data de 8 februarie.

Scenariile au fost aprobate având în vedere rata incidenței cumulative a COVID-19 la 1.000 locuitori pe localități (UAT), pe ultimele 14 zile, și propunerile Consiliilor de Administrație ale unităților de învățământ din fiecare localitate, propuneri avizate de către Direcția de Sănătate Publică și de către Inspectoratul Școlar Județean.

Reluarea activităților care impun prezența fizică a preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ se va realiza după cum urmează:

Scenariul 1 – incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mică sau egală cu 1/1.000 de locuitori – activitățile care impun prezența fizică a antepreșcolarilor, preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ sunt permise pentru toate categoriile de antepreșcolari, preșcolari și școlari;

Scenariul 2 – incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 1/1.000 dar mai mică sau egală cu 3/1.000 de locuitori – activitățile care impun prezența fizică a antepreșcolarilor, preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ sunt permise pentru toți antepreșcolarii și preșcolarii, elevii claselor din învățământul primar, precum si pentru elevii claselor terminale din învățământul gimnazial, liceal, profesional si postliceal;

Scenariul 3 – incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 3/1.000 – activitățile care impun prezența fizică a antepreșcolarilor, preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ sunt permise pentru toți antepreșcolarii și preșcolarii, precum și pentru elevii claselor din învățământul primar.
Conform hotărârii adoptate de CJSU, în două unități de invățământ în care au fost identificate si confirmate cadre didactice și personal din cadrul acestora s-a decis suspendarea activității față în față și rămân în scenariul online – Grădința Pesac și Grădinita PP 30 din Timișoara.

Totodată, la Scoala Gimnazială Parța toate activitățile didactice se vor desfășura în scenariul online.

Hotărârea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență – cu scenariile pentru școli va fi publicată pe site-ul Comitetului – cjsutm.ro.

 

Nr. Crt. Denumire unitate invatamant PJ Scenariul Observații
1 CENTRUL DE RESURSE ȘI ASISTENȚĂ EDUCAȚIONALĂ ”SPERANȚA” S3  
2 CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „CONSTANTIN PĂUNESCU” RECAȘ S3  
3 CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „CONSTANTIN PUFAN” TIMIȘOARA S3  
4 CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „DUMITRU CIUMAGEANU” TIMIȘOARA S3  
5 CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „PAUL POPESCU NEVEANU” TIMIȘOARA S3  
6 COLEGIUL ECONOMIC „FRANCESCO SAVERIO NITTI” TIMIȘOARA S3  
7 COLEGIUL NAȚIONAL „ANA ASLAN” TIMIȘOARA S3  
8 COLEGIUL NAȚIONAL „CONSTANTIN DIACONOVICI LOGA” TIMIȘOARA S3  
9 COLEGIUL NAȚIONAL BĂNĂȚEAN TIMIȘOARA S3  
10 COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC „CARMEN SYLVA” TIMIȘOARA S3  
11 COLEGIUL TEHNIC „EMANUIL UNGUREANU” TIMIȘOARA S3  
12 COLEGIUL TEHNIC „HENRI COANDĂ” TIMIȘOARA S3  
13 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ȘI PRELUNGIT LADYBIRD TIMIȘOARA S3  
14 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CHILDREN CARE CENTER” TIMIȘOARA S3  
15 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „INFANTS” TIMIȘOARA S3  
16 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „INIMA CULORILOR” DUMBRĂVIȚA S3  
17 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUI GOGHIȚĂ” TIMIȘOARA S3  
18 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „NIKOLAUS LENAU” TIMIȘOARA S3  
19 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „NOTRE DAME” TIMIȘOARA S3  
20 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „PLANETA PITICILOR” TIMIȘOARA S3  
21 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT CORDIANA TIMIȘOARA S3  
22 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.11 TIMIȘOARA S3  
23 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 TIMIȘOARA S3  
24 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TIMIȘOARA S3  
25 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.20 TIMIȘOARA S3  
26 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.22 TIMIȘOARA S3  
27 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.23 TIMIȘOARA S3  
28 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.25 TIMIȘOARA S3  
29 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.26 TIMIȘOARA S3  
30 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.32 TIMIȘOARA S3  
31 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.33 TIMIȘOARA S3  
32 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.36 TIMIȘOARA S3  
33 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.38 TIMIȘOARA S3  
34 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.53 TIMIȘOARA S3  
35 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT TROIȚA TIMIȘOARA S3  
36 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV „BANATUL” TIMIȘOARA S3  
37 LICEUL DE ARTĂ „ION VIDU” TIMIȘOARA S3  
38 LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMIȘOARA S3  
39 LICEUL TEHNOLOGIC „AZUR” TIMIȘOARA S3  
40 LICEUL TEHNOLOGIC „IOAN SLAVICI” TIMIȘOARA S3  
41 LICEUL TEHNOLOGIC „ION.I.C.BRĂTIANU” TIMIȘOARA S3  
42 LICEUL TEHNOLOGIC „ROMULUS PARASCHIVOIU” LOVRIN S3  
43 LICEUL TEHNOLOGIC ”ELECTROTIMIȘ” TIMIȘOARA S3  
44 LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ TIMIȘOARA S3  
45 LICEUL TEHNOLOGIC DE SILVICULTURĂ ȘI AGRICULTURĂ „CASA VERDE” TIMIȘOARA S3  
46 LICEUL TEHNOLOGIC DE VEST TIMIȘOARA S3  
47 LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC „REGELE FERDINAND I ” TIMIȘOARA S3  
48 LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL „GHEORGHE ATANASIU” TIMIȘOARA S3  
49 LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO TIMIȘOARA S3  
50 LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM „SPIRU HARET” TIMIȘOARA S3  
51 LICEUL TEOLOGIC BAPTIST TIMIȘOARA S3  
52 LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL ANTIM IVIREANUL” TIMIȘOARA S3  
53 LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMIȘOARA S3  
54 LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „GERHARDINUM” TIMIȘOARA S3  
55 LICEUL TEORETIC „BARTÓK BÉLA” TIMIȘOARA S3  
56 LICEUL TEORETIC „DAVID VONIGA” GIROC S3  
57 LICEUL TEORETIC „DOSITEI OBRADOVICI” TIMIȘOARA S3  
58 LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL” TIMIȘOARA S3  
59 LICEUL TEORETIC „HENRI COANDĂ” TIMIȘOARA S3  
60 LICEUL TEORETIC „JEAN LOUIS CALDERON” TIMIȘOARA S3  
61 LICEUL TEORETIC „NIKOLAUS LENAU” TIMIȘOARA S3  
62 LICEUL TEORETIC „VLAD ȚEPEȘ” TIMIȘOARA S3  
63 LICEUL TEORETIC „WILLIAM SHAKESPEARE” TIMIȘOARA S3  
64 LICEUL TEORETIC MILLENIUM TIMIȘOARA S3  
65 LICEUL TEORETIC PECIU NOU S3  
66 LICEUL TEORETIC RECAȘ S3  
67 LICEUL TEORETIC SOCRATES TIMIȘOARA S3  
68 LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMIȘOARA S3  
69 LICEUL WALDORF TIMIȘOARA S3  
70 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BABEL” TIMIȘOARA S3  
71 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE LEONIDA” TIMIȘOARA S3  
72 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „RUDOLF WALTHER” TIMIȘOARA S3  
73 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „WENDY KIDS” TIMIȘOARA S3  
74 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BÂRNA S3  
75 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIRDA S3  
76 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOLDUR S3  
77 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCOVĂȚ S3  
78 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂRPINIȘ S3  
79 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHEVEREȘU MARE S3  
80 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRĂVIȚA S3  
81 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHIRODA S3  
82 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHIZELA S3  
83 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GIARMATA S3  
84 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GOTTLOB S3  
85 ȘCOALA GIMNAZIALĂ JAMU MARE S3  
86 ȘCOALA GIMNAZIALĂ LIVEZILE S3  
87 ȘCOALA GIMNAZIALĂ MONTESSORI HAUS TIMIȘOARA S3  
88 ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOȘNIȚA NOUĂ S3  
89 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 TIMIȘOARA S3  
90 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.12 TIMIȘOARA S3  
91 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.13 TIMIȘOARA S3  
92 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.15 TIMIȘOARA S3  
93 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.16 „TAKE IONESCU” TIMIȘOARA S3  
94 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.18 TIMIȘOARA S3  
95 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.19 „AVRAM IANCU” TIMIȘOARA S3  
96 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 TIMIȘOARA S3  
97 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.21 „VICENȚIU BABEȘ” TIMIȘOARA S3  
98 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.24 TIMIȘOARA S3  
99 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.25 TIMIȘOARA S3  
100 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.27 TIMIȘOARA S3  
101 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.30 TIMIȘOARA S3  
102 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.6 TIMIȘOARA S3 Grădinița nr.30 continuă online  îmbolnăvire personal
103 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 „SFÂNTA MARIA” TIMIȘOARA S3  
104 ȘCOALA GIMNAZIALĂ PARȚA S3  
105 ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMETEA MARE S3  
106 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘAG S3  
107 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATCHINEZ S3  
108 ȘCOALA POSTLICEALĂ „HENRI COANDĂ” TIMIȘOARA S3  
109 ȘCOALA POSTLICEALĂ ”HENRI COANDĂ ” Timișoara S3  
110 ȘCOALA POSTLICEALĂ FEG TIMIȘOARA S3  
111 ȘCOALA PRIMARĂ „CASA SPERANȚEI” TIMIȘOARA S3  
112 SCOALA PRIMARĂ „ELIM” TIMIȘOARA S3  
113 ȘCOALA PRIMARĂ „PRIMII PAȘI” TIMIȘOARA S3  
114 CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „ALEXANDRU ROȘCA” LUGOJ S2  
115 CLUBUL COPIILOR LUGOJ S2  
116 CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR LUGOJ S2  
117 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „YSAKINY” LUGOJ S2  
118 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT DETA S2  
119 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT JIMBOLIA S2  
120 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 SÂNNICOLAU MARE S2  
121 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 LUGOJ S2  
122 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 LUGOJ S2  
123 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.5 LUGOJ S2  
124 LICEUL TEHNOLOGIC „AUREL VLAICU” LUGOJ S2  
125 LICEUL TEHNOLOGIC „CRISTOFOR NAKO” SÂNNICOLAU MARE S2  
126 LICEUL TEHNOLOGIC „PETRE MITROI” BILED S2  
127 LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTU NICOLAE” DETA S2  
128 LICEUL TEHNOLOGIC „VALERIU BRANIȘTE” LUGOJ S2  
129 LICEUL TEHNOLOGIC JIMBOLIA S2  
130 LICEUL TEORETIC „CORIOLAN BREDICEANU” LUGOJ S2  
131 LICEUL TEORETIC „HARUL” LUGOJ S2  
132 LICEUL TEORETIC „IOAN JEBELEAN” SÂNNICOLAU MARE S2  
133 LICEUL TEORETIC „IULIA HAȘDEU” LUGOJ S2  
134 LICEUL TEORETIC „SFINȚII KIRIL ȘI METODII” DUDEȘTII VECHI S2  
135 LICEUL TEORETIC BUZIAȘ S2  
136 LICEUL TEORETIC GĂTAIA S2  
137 LICEUL TEORETIC PERIAM S2  
138 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANIȘOARA ODEANU” LUGOJ S2  
139 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE ȚICHINDEAL” BECICHERECU MIC S2  
140 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EFTIMIE MURGU” LUGOJ S2  
141 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ING. ANGHEL SALIGNY” BANLOC S2  
142 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MARIA BRINDEA” PESAC S2 Grădinița continua online îmbolnăvire personal
143 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MARTIN ȘUBONI” JEBEL S2  
144 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MILIVOI TRIFUNSCHI” SÂNPETRU MARE S2  
145 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NESTOR OPREAN” NR.2 SÂNNICOLAU MARE S2  
146 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE GROZA” FIBIȘ S2  
147 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SORIN TITEL” MARGINA S2  
148 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „THEODOR BUCURESCU” NR.1 SÂNNICOLAU MARE S2  
149 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BEBA VECHE S2  
150 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BELINȚ S2  
151 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRESTOVĂȚ S2  
152 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CENAD S2  
153 ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMLOȘU MARE S2  
154 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRICIOVA S2  
155 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DE MUZICĂ „FILARET BARBU” LUGOJ S2  
156 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DENTA S2  
157 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMINO SERVITE VOITEG S2  
158 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUDEȘTII NOI S2  
159 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GIULVĂZ S2  
160 ȘCOALA GIMNAZIALĂ IECEA MARE S2  
161 ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVIN S2  
162 ȘCOALA GIMNAZIALĂ JIMBOLIA S2  
163 ȘCOALA GIMNAZIALĂ LENAUHEIM S2  
164 ȘCOALA GIMNAZIALĂ MAȘLOC S2  
165 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.12 MĂGURI LUGOJ S2  
166 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 LUGOJ S2  
167 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ S2  
168 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 LUGOJ S2  
169 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ORȚIȘOARA S2  
170 ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂDURENI S2  
171 ȘCOALA GIMNAZIALĂ PIȘCHIA S2  
172 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCĂLAZ S2  
173 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SÂNANDREI S2  
174 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘANDRA S2  
175 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SÂNMIHAIU ROMÂN S2  
176 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SARAVALE S2  
177 ȘCOALA GIMNAZIALĂ TEREMIA MARE S2  
178 ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPOLOVĂȚU MARE S2  
179 ȘCOALA GIMNAZIALĂ TORMAC S2  
180 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITEG S2  
181 ȘCOALA POSTLICEALĂ „HENRI COANDĂ” SÂNNICOLAU MARE S2  
182 ȘCOALA PRIMARĂ CHARLOTTENURG (com. Bogda) S2  
183 ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ BUZIAȘ S2  
184 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT FĂGET S1  
185 LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN GROZĂVESCU” NĂDRAG S1  
186 LICEUL TEORETIC „ALEXANDRU MOCIONI” CIACOVA S1  
187 LICEUL TEORETIC „TRAIAN VUIA” FĂGET S1  
188 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE GÂRDA” MĂNĂȘTIUR S1  
189 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SORIN LEIA” TOMEȘTI S1  
190 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BALINȚ S1  
191 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BETHAUSEN S1  
192 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CENEI S1  
193 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHECEA S1  
194 ȘCOALA GIMNAZIALĂ COȘTEIU S1  
195 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CURTEA S1  
196 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA S1  
197 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRAVA S1  
198 ȘCOALA GIMNAZIALĂ FÂRDEA S1  
199 ȘCOALA GIMNAZIALĂ FOENI S1  
200 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂVOJDIA S1  
201 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHILAD S1  
202 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GIERA S1  
203 ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOHANISFELD (com.Otelec) S1  
204 ȘCOALA GIMNAZIALĂ LIEBLING S1  
205 ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORAVIȚA S1  
206 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NIȚCHIDORF S1  
207 ȘCOALA GIMNAZIALĂ OHABA LUNGĂ S1  
208 ȘCOALA GIMNAZIALĂ PIETROASA S1  
209 ȘCOALA GIMNAZIALĂ RACOVIȚA S1  
210 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SACOȘU TURCESC S1  
211 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘTIUCA S1  
212 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SUDRIAȘ (com. TraianVuia) S1  
213 ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOMNATIC S1  
214 ȘCOALA GIMNAZIALĂ UIVAR S1  
215 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALCANI S1  
216 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VARIAȘ S1  
217 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VICTOR VLAD DELAMARINA S1  
218 ȘCOALA PRIMARĂ BARA S1  
219 ȘCOALA PRIMARĂ SECAȘ S1  

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here