Trei alb-violeți au fost convocați la naționala de juniori

0
64

Trei handbaliști de la Centrul de juniori al clubului nostru se prezintă astăzi la lotul național. Centrul Dragoș Dăneasa, interul Robert Alexandru Moțățăianu și extrema Alexandre Moreau au fost convocați la naționala de juniori.

Ei se prezintă astăzi la București, urmând ca pregătirea să continue până la 18 iulie la Covasna și Sighișoara. Tricolorii fac ultimele reglaje pentru turneul final al Campionatului European, programat luna viitoare, în Muntenegru (7-18 august).

Toți cei trei jucători au evoluat în acest an la turneele finale ale Campionatelor Naționale, cu echipele de juniori ale clubului nostru și s-au aflat printre cei mai valoroși handbaliști de la aceste turnee finale.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.