DSP TIMIS a avizat centru de vaccinare anti-Covid, la Șag

0
4
Direcția de Sănătate Publică Timiș a avizat joi, 21 ianuarie, centrul de vaccinare împotriva Covid-19 din comuna Șag. Conform primarului Flavius Roșu centrul este operațional și își va începe activitatea  când vor fi distribuite vaccinurile.
Inca de la debutul pandemiei, am fost preocupat de starea de sanatate a comunitatii noastre. Am intervenit si am actionat in acest sens, prin masuri directe pentru ca problemele legate de acest moment prin care trecem cu totii sa afecteze cat mai putin locuitorii din comuna noastra. Astazi, DSP, in urma evaluarii situatiei din teren si a documentatiei depuse de catre noi, a avizat “Centrul de vaccinare impotriva COVID 19”. Circuitele functionale, sala de triaj si inregistrare, sala de asteptare, vestiar, 2 cabinete pentru vaccinare, sala pentru monitorizare post vaccinare, spatiul de depozitare deseuri medicale si 2 grupuri sanitare (pacienti si personal) propuse de noi, respecta prevederile legale. Centrul nostru din Sag este in acest moment operational si el isi va incepe activitatea in momentul in care se vor distribui cantitatile de vaccin aferente. Vom comunica acest lucru oficial. Sunt sigur ca personalul care isi va desfasura activitatea aici se va ridica la cerintele responsabilitatilor. Le urez succes celor ce isi vor desfasura activitatea aici si ii asigur de intreaga noastra colaborare. Va doresc tuturor multa sanatate!“, a transmis primarul comunei Șag, Flavius Roșu.
zonia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here