Doar un egal in deplasarea de la Faget

0
95

Înaintea fluierului de start, dumbrăvițenii au întâmpinat probleme la carnetele jucătorilor. Alexandru Bârsanu nu a avut viza medicală pe carnetul de legitimare, Florin Macavei fiind nevoit să îl înlocuiască. Datorită situației create, partida dintre AS Arsenal Flacăra Făget și ACS Dumbrăvița a început cu o întârziere de 15 minute.

În prima repriză, ambele echipe au avut ocazii, însă tabela de marcaj a rămas neschimbată. Repriza secundă a început bine pentru Făget, Florin Bolgea a deschis scorul în minutul 54. Norbert Gălețan a majorat avantajul gazdelor 10 minute mai târziu. În minutul 70 Andrei Hodiș, marchează primul gol al alb-verzilor. La doar 3 minute distanță, Dacian Bârză egalează scorul la 2 și astfel dumbrăvițenii obțin un punct în deplasarea de la Făget, scor final 2-2.

AS Arsenal Flacăra Făget: Manzur, Neagu, Popovici, Sălăjan, Ionescu (Gheban), Jurj (Apostol), Laczko, Ploscariu, Bârză, Coțolan (Țofei), Bolgea (Gălețan). Rezerve: Dănăilă, Lazăr.

Antrenor: Adrian Brazovan

ACS Dumbrăvița: Miklos, Kovacs, Șofronea, Nohai, Scrob (Cioancă), Ștefan, Paleacu, Borlea (Izsak), Hodiș, Bârză, Foldi. Rezerve: Iacob, Rus.

Antrenor: Florin Macavei

sursa:dumbravitatv.ro